Historia Kwartetu

Telefony do A.QUARTET: tel./fax +48 32 206-68-67, tel. +48 602-355-898, tel. +48 600-274-012
www.aquartet.katowice.pl, mail: aquartet@aquartet.katowice.plZespół A.Quartet istnieje od początku 2000 roku. Jest to kwartet smyczkowy o składzie: dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela. Ma w swym repertuarze muzyczne hity różnych stylów i epok. Na koncertach A.Quartet można usłyszeć: jazz, blues, muzykę z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60-tych, taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną.

Początek istnienia zespołu wiąże się z teatrem Cogitatur, gdzie między innymi odbył się ich pierwszy koncert autorski pt. "A.Quartet wieczorową porą" z udziałem profesjonalnej pary tanecznej.

Istotnym projektem kwartetu były przedstawienia muzyczno-taneczno-poetyckie współtworzone z artystami niemieckimi, inspirowane polską poezją romantyczną. Przedstawienia odbywały się zarówno w Polsce jak i w Niemczech. A.Quartet pojawia się na spotkaniach biznesowych i uroczystościach takich jak: Spotkania Ligi Kobiet Biznesu, 15-ta rocznica powstania firmy czy wręczenie certyfikatów ISO 9002. Kwartet uświetnia spotkani biznesowe, konferencje, wieczorki kolędowe, karnawałowe, pokazy mody, wystawy, promocje oraz imprezy okolicznościowe np. wesela.

Większym przedsięwzięciem był również występ na śląskiej premierze filmu "Zemsta" wg A. Fredry w reż. A. Wajdy, na której kwartet wykonał utwory muzyki salonowej.

W marcu 2003 roku zespół uczestniczył w "Tygodniu polskim", który miał miejsce w instytucie Goetheanum w Dornach, w Szwajcarii. W roku 2003, 2004 oraz 2005 zespół brał udział w festiwalu kultury skandynawskiej "Nordalia". W czerwcu 2005 zespół uświetnił zawody golfowe "Volvo Masters Amateur". Muzyka w wykonaniu kwartetu towarzyszyła również wystawie malarstwa Katarzyny Korus. Zespół bierze prowadzi audycje muzyczne dla szkół oraz przedszkoli. W styczniu 2006 kwartet brał udział w programie radiowym nagranym dla polonijnego Polskiego Radia w Nowym Yorku.